پرسش و پاسخ

پذیرش دانشگاه‌های دولتی با آزمون‌های ورودی YÖS,SAT انجام می‌گیرد و پذیرش دانشگاه‌های خصوصی از طریق موسسات اعزام دانشجو و یا خود فرد بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌پذیرد، با این تفاوت که موسسات بنابر مناسبات با دانشگاه‌ها می‌توانند بر روی شهریه دانشگاه برای شما تخفیف و یا به اصطلاح بورسیه‌های قابل توجهی اخذ نمایند.

تمامی دانشگاه‌های ترکیه تحت نظارت شورای آموزش عالی( وزارت آموزش عالی) ترکیه YÖK هستند. دانشگاه‌های YÖK و ترکیه در فرایند بولونیا، برنامه اتحادیه اروپا که به دنبال هماهنگی استانداردهای دانشگاهی در بین 47 کشور است، شرکت می‌کند. معادل‌سازی برای هر کشور معمولا توسط مرجع آموزشی خاص آن کشور تعیین می‌شود.

اگر در یک رشته‌ی تحصیلی ترکی ثبت‌نام کنید که زبان آموزشی آن ترکی است، انتظار میرود در زبان ترکی مهارت داشته باشید. اگر آموزش انگلیسی است، شما تنها موظف به یادگیری زبان انگلیسی هستید اما به شدت توصیه می‌شود که مهارت زبان ترکی را کسب کنید تا از تجربه فرهنگی و اجتماعی خود بیشترین بهره را ببرید. ضمن اینکه در بسیاری از دانشگاه‌ها در رشته مشابه شهریه‌ی زبان انگلیسی بیشتر از زبان ترکی می‌باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، ترکی و یا انگلیسی است.

اگر زبان تحصیل خود را ترکی انتخاب کنید بایست مدرک TÖMER به دانشگاه ارائه دهید. و اگر زبان تحصیل خود را انگلیسی انتخاب کنید بایست مدرک TOEFL به دانشگاه ارائه دهید. هم‌چنین می‌توانید در آزمون تعیید سطح زبان ترکی/انگلیسی دانشگاه شرکت نمایید.

لازم به ذکر است که مدارک TÜRKDİL,YDS,TYS,YOKDİL نیز موردتایید هستند.

اگر بخواهید در دانشگاه‌های دولتی بورسیه شوید، بایست از طریق سازمان بورسیه‌ی ترکیه (Türkey Bursları) اقدام نمایید. و اگر بخواهید در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه بورسیه شوید باید از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام به پذیرش نمایید.

 

مزایای برنامه اراسموس که تمام دانشگاه های ترکیه عضو آن هستند از قرار زیر است:

تجربه خارج از کشور

آموزش در محیط چندفرهنگی

شناخت فرهنگهای مختلف

ترویج فرهنگ خودتان

پیدا کردن دوستان جدید

ایجاد شبکه های تجاری و حرفه ای

تجربه یک مدرسه متفاوت

 

مشاهده
یک سیستم متفاوت

شما پیش از سفر به ترکیه نیاز برای اخذ ویزا ندارید.

سوالات بیشتر

فرم زیر را پر کنید