آزمون یوس دانشگاه آنکارا

آزمون یوس 2022 دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا

تقویم آزمون

آزمون یوس دانشگاه آنکارا

پایان ثبت نام: 31 فروردین 1401 ساعت 23:59

آزمون: 24 اردی‌بهشت 1401ساعت 11:00 به وقت ترکیه

مراکز برگزاری: آنلاین در لینک https://esinav.ankara.edu.tr/

درباره آزمون دانشگاه آنکارا

هزینه شرکت در آزمون: 1300 لیر

به مدت 120 دقیقه

و طبق روال هر ساله سوالات تشکیل شده از دروس ریاضیات شامل مباحث اصلی، هوش و هندسه

رشته‌ها و شهریه‌ها

لیست رشته‌ها و شهریه‌ها برای دانشجویان بین‌ الملل در صفحه‌ی لینک شده قابل مشاهده است.

فقط توجه داشته باشید که لیست سال جدید هنوز منتشر نشده است.

طبیعتا در سال تحصیلی پیش رو افزایشی بر روی نرخ های بالا اعمال خواهد گشت.

درباره دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا دانشگاهی است که کیفیت تدریس جهانی را بومی سازی کرده و با فرهنگ خود تلفیق کرده است. افتتاح دانشگاه آنکارا ،
علاوه بر اهداف شناخته شده دانشگاه ، بیانگر بکارگیری یک مأموریت ویژه است. دانشگاه آنکارا دانشگاهی است که بنیانگذاری آن توسط شخص بزرگ آتاتورک به منظور بنیان گذاری اصول و اصلاحات اندیشه ی شخص آتاتورک ، گسترش و ریشه یابی این اصول و اصلاحات در سراسر کشور بنیان گذاری شد.

دستاورد دانشگاه

اولین و چشمگیرترین دستاوردهای جمهوری جوان در زمینه آموزش عالی ؛ دانشکده حقوق ، که در سال 1925 برای آموزش وکلائی که نظم قانونی جدید جمهوری سکولار و دموکراتیک را تحقق می بخشند ، تأسیس شد ،

انستیتوی عالی کشاورزی ، که فعالیت خود را در سال 1933 برای خدمت به کشاورزان ترکیه آغاز کرد و سال 1935 برای تحقیق در مورد ثروتمندان فرهنگ آناتولی و برقراری پل زبان و فرهنگ ترکیه با جهان.

این کار برای افتتاح دانشکده زبان ، تاریخ و جغرافیا در استانبول در سال 1859 افتتاح شد و دانشکده علوم سیاسی که با دستورات و علایق خاص آتاتورک تأسیس شد. ، که از سال 1859 مدیران ارشد عمومی را با نام Mektebi Mülkiye آموزش داده بود و در سال 1936 به آنکارا نقل مکان کرد. دانشکده پزشکی و علوم پزشکی نیز در اوایل دهه 1940 فعالیت خود را از سر گرفت.

تقویم توسعه دانشگاه

تقویم توسعه دانشگاه ما ، که به طور رسمی در سال 1946 با دانشکده های حقوق ، زبان و تاریخ – جغرافیا ، علوم و پزشکی تاسیس شد ، هر یک از آنها نقش مهمی در توسعه جمهوری ترکیه داشته اند و تماما در یک فضای آموزشی واقع در محله ی بش اولر در پایتخت کشور ترکیه آنکار، مشغول به خدمت رسانی هستند.

ثبت‌نام آزمون

برای ثبت‌نام در آزمون یوس 2022 دانشگاه سلیمان دمیرل از طریق لینک زیر اقدام نمایید

ثبت‌نام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.